Demet Özdemir’den aşk tanımı: Tek saniyelik müthiş bir an

Oyuncu Demet Özdemir, Ahmet Mümtaz Taylan’ın NTV ekranlarında yayınlanan ‘Empati’ isimli programına konuk oldu.

Özdemir, Taylan’ın “Aşk ne demek? Yani çok tanımı var, sana göre ne? Senin sevdiğin bir tarifi var mı, kolayına gelen?” sorusuna, şu ifadelerle yanıt verdi:

“Evet aslında ben bunu biraz da aşkı tam olarak kimyaya bağlıyorum. Bunun için birini tanımak zorunda değilsin. Bu, tek saniyelik müthiş bir an. Bunu tasarlayamazsın, bunu tarif etmek pek fazla mümkün değil.”

‘ENERJİSEL VE KİMYASAL BİR ŞEY’

Özdemir, sözlerine “Ama bunun enerjisel ve kimyasal bir şey olduğunu düşünüyorum. Bu kimyayla ilgili bir şey” diye devam etti.

Özdemir, Ahmet Mümtaz Taylan “O zaman biraz kalıcılık üstüne konuşalım. Öyle bir patlama ne kadar kalır?” sorusuna ise “Ben kalıcılığının olduğunu düşünmüyorum. Hele ki deneyimleyebiliyorsan yani bu karşılıklıysa ve çok çabuk dile getirdiysen çünkü bu platonikse başka bir hastalık boyutuna gider ama sağlıklı bir şekilde ilerleyebildiyse o hazları yaşadıktan, söyledikten ve duyduktan sonrasının tamamen gerçeklerimizle tanışıp bunun sevgiye dönüştüğüne inananlardanım” yanıtını verdi.

Özdemir, sözlerini “Aşkın uzun süre devam edebileceğini düşünmüyorum. Herkese göre değişir ama bende kısa sürüyor” diye noktaladı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x