Süper Kupa Maçı Öncesi Urfa’da Hareketlilik

Şanlıurfa, 11 Nisan Stadyumu’nda 7 Nisan Pazar günü saat 21.30’da oynanacak Süper Kupa maçı, kentte turizm hareketliliğinin yaşanmasına neden oldu. Maç tarihinin belli olması ile Şanlıurfa’ya uçak biletleri tükendi. Otobüs şirketlerinde de yoğunluklar yaşanıyor. Bayram tatili nedeniyle otellerde yaşanan yoğunluk, Süper Kupa maçı ile daha da arttı. Bölgede 8 bin yatak kapasitesi bulunurken, otellerin doluluk oranları yüzde yüzü buldu.

ŞANLIURFA’DA SÜPER KUPA HAREKETLİLİĞİ

Şanlıurfa’da iki büyük takımın organizasyonun kentte önemli bir moral kaynağı olacağını vurgulayan Şanlıurfa Taraflar Dernek Başkanı Ali Çiçek ise, “Türkiye’nin iki güzide takımını Şanlıurfa’da ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Güzel bir maç olacağını düşünüyoruz. Üzüldüğümüz tek şey Fenerbahçe U19 takımıyla geliyor. A takımıyla gelmelerini istiyoruz. Bizler kentimizdeki tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla organizasyonun en iyi şekilde geçebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Maçın Şanlıurfa’da oynanması hem ekonomik, hem sosyal, hem de kültürel kaynaşmaya katkı sağlayacaktır. Otellerimiz doldu. Şanlıurfa bu maçı yüzünün akıyla geçirecektir” diye konuştu.

Süper Kupa için kentte esnafların hummalı çalışmaları devam ederken, sporseverler ise böyle bir organizasyonun kentte moral olacağını kaydettiler. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x