Tekirdağ’da öğrenci ve öğretmen Korusu ikinci konsere hazırlanıyor

Tekirdağ’da, 13 Kasım Ortaokulu Müzik Öğretmeni Özlem Yalgın, öğrenciler ve öğretmenlerden oluşan koro kurmak istedi. Yalgın, tarafından 15 öğrenci ve 15 öğretmenden oluşturulan koro okulda çalışmalarını sürdürerek kendilerini geliştirdi. Koro 9 Mayıs’ta Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezindeki düzenlenecek ikinci komserine hazırlanıyor.

AA’nın haberine göre, Okul Müdürü Gürsan Çil, bir yıl önce kurulan koronun ilk konserini geçen yıl verdiğini söyledi.

Koronun her geçen gün daha da iyi olduğunu ifade eden Çil, “Öğrencilerle, öğretmenlerimizin aynı koroda yer alması keyif verici. Koroyla hedefimiz öğrencilerimizin okula devamlılığını artırmak. Koronun yanı sıra düzenlediğimiz kurslarla öğrencilerin okula daha severek gelmesini sağlamak istiyoruz. Çocukları hayata daha iyi hazırlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Müzik öğretmeni Özlem Yalgın da koroyla kısa sürede güzel çalışmalar yaptıklarını aktararak, 9 Mayıs’ta düzenlenecek konserde uşak ve rast makamında eseler seslendirerek müzikseverlere keyif bir akşam yaşatacaklarını dile getirdi.

Koroda yer alan öğretmen Simay Eren de öğrencilerle aynı koroda şarkılar seslendirmenin keyif verici olduğunu belirtti.

Öğrencilerden Hülya Koltuk ise öğretmenleriyle aynı koroda olmaktan mutlu olduğunu aktararak, öğretmenlerine teşekkür etti.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x